Pivovar Koníček

Pivo, které Vás rozřehtá

TOČKO KAPP 2022 ZRUŠEN !!!

Omlouváme se, ale z důvodů rozsáhlých rekonstrukcí a stavby nového pivovaru ve Dvoře, jsme rozhodli, že Točko kapp 2022 neuskutečníme.
Letošní venkovní prostory, nezpevněné parkoviště a další stavební nedokonalosti nám letos nedovolí vytvořit bezpečné místo pro závod s točkama. Nezoufejte! Na další rok vám to vynahradíme a to dvojnásob. Budeme se těšit na vaší další účast a děkujeme za vaší přízeň. Cheers

 

 

NOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA KOŇOTÉKY

Pokud jste si nestíhali vyzvednout pivo u nás na rampě, nyní už nemusíte spěchat z práce. Koňotéku jsme vám prodloužili v týdnu do 17:00 hodin a v sobotu do 12:00 hodin. Případně máte k dispozici ještě pivní pohotovost v pivnici a cukrárně Ve Dvoře, kde jsou skladem 15l a 30l sudy Ryzáka 11%

 

 

1. místo pro Grošáka

Na 31. mezinárodním festivalu piva v Budějovicích jsme v kategorii polotmavých piv za rok 2021, s našim Grošákem 14°, obsadili krásné 1. místo a odnesli jsme si zlatou medaili. Dej bůh štěstí a na Grošáka

OPĚT JSME OTEVŘELI VRATA

PIVNICE A CUKRÁRNY VE DVOŘE

Pátky až neděle si u nás můžete posedět na slunné terásce, či uvnitř stylové pivnice a dopřát si zlatavého moku z naší tvorby nebo vzít své ratolesti či drahé polovičky na zákusek a třeba kávičku, kterou si u nás v poklidu můžete vychutnat bez zbytečného shonu.

Pivnice má k dispozici i PIVNÍ POHOTOVOST v pet láhvích, 15l a 30l sudech Ryzák 11%, a koho bude hodně sušit, tak i na čepu nebo nealko ve skle.

 

KONO-SHOP.CZ

Jste zdaleka a chcete ochutnat naše pivo? Není nic jednoduššího.

VŠECHNY OBJEDNÁVKY

www.kono-shop.cz

(Pokud, by jste měli pochyby, pište na messenger, mail, upřesníme)

Více informací na našem FCB Pivovar Koníček, nebo pište na pivovarkonicek@seznam.cz.

Pokud budete opravdu zoufalí volejte 603 175 152

„Jedinečná PIVONÁDA je pivo i limonáda“. Není to vtip, ale v Pivovaru Koníček jsme uvařili nealkoholické pivo. Jeho představení Vás teprve čeká a někteří z Vás se už s ním mohli seznámit. Ale neodbočujme od tématu. Prostě jsme spojili chuť naší limonády a našeho bezalkoholového piva v jedinečné spojení chmelové pivní limonády, aby jste mohli zahnat žízeň a nebáli se sednout za volant. Takže ještě jednou a trochu jinak „ani pivo, ani limonáda prostě od Koníčka PIVONÁDA“ Věříme, že Vám bude chutnat a těšíme se na Vaše ohlasy.

PRÁVĚ V PRODEJI, k dostání i na eshopu www.kono-shop.cz

Co pít, když máš žízeň, limonády jsou sladké, voda pro žáby a ne vždy si můžeš dát pivo, bo budeš řídit, bo musíš do roboty, bo jedeš na kole, bo pařez, bo…. .Těch „bo“ může být hodně, a my jsme pro všechny příznivce Pivovaru Koníček připravili něco co vyřeší jejich bo. Vývoj probíhal dlouho, ochutnávek bylo mnoho a výsledek stojí za to. Bo to je naše horká novinka, nealkoholické pivo Osel uvařený v Pivovaru Koníček.

Je už pro Vás připraven v naší Koňotéce a postupně bude na více a více místech.

PRÁVĚ V PRODEJI, k dostání i na eshopu www.kono-shop.cz

Nové zimní a jarní Pivní menu roku 2021 jsme začali trochu netradičně a to Tříkrálovou sbírkou.

Do letošního roku jsme vstoupili tím, že jsme se zapojili do Tříkrálové sbírky, která je největší charitativní sbírkou v České republice a má za sebou dvacáté narozeniny, bohužel narozeniny, které jsou letos ochuzené o zpívání koled a tradičním setkávání se.

Tři králové vyrazili do ulic poprvé v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi a obnovili tak starodávnou lidovou tradici a pro koledníky i dárce představuje unikátní příležitost k tomu začít nový rok dobrým skutkem.

My jsme se k této tradici chtěli připojit, jenže jak? V Pivovaru Koníček umíme vařit a prodávat pivo, takže jsme ve spolupráci s Charitou Frýdek-Místek, uvařili polotmavé silné pivo, kterému jsme dali příhodný název „Tříkrálový speciál 13°“. A protože každá koruna pomáhá, tak koupí tohoto speciálu jste věnovali 30 Kč na podporu charity v našem regionu a podpořili tak tradici této největší sbírky. Bohužel letos neuvidíme klasické koledníky, tak jste měli možnost se na ně podívat aspoň na naší etiketě. A jak to nakonec dopadlo? Koupili jste si 773 kusů Tříkrálového speciálu a mohlo se předat 23 190,- Kč.

Děkujeme Vám a dej bůh štěstí.

.

TOČKO KAPP 2020

 

Fotky a video z Točko-Kappu 2020, aneb kdo byl v cíli vyřehtaný?

Fotky Točko-Kapp 2020

Video Točko-Kapp 2020

Video Točko-Kapp 2020

Vyřehtaní byli všichni, co se zúčastnili Točko Kappu 2020 a samozřejmě i všichni co přišli fandit, byli jste fantastičtí. A nakonec si i někteří z fanoušků zasoutěžili ve sprintu a že se bylo na co dívat. Samotný závod trojic bychom krátce shrnuli. Počasí bylo parádní, délka tratě 10,7 km s převýšením 134 metrů. Doběhlo 23 týmů a za ženy byly na prvním místě Bejbyny s časem 1:18:32, na druhém byly Sudičky a třetí místo obsadily Mapety. Za muže se na bedně a místě nejvyšším umístil tým Splašený gorolský koníček z Columbie s časem 0:53:31, druhé místo SK Fuga a třetí místo Redservis. Nejlepší sportovní kostým měly tým Bejbyny. Takže ještě jednou velké poděkování všem kteří přišli, soutěžili, fandili a nebo jen hecovali závodníky na jejich trase. Takže přátele, příští rok si můžete pro ty medaile přijít a přivézt je domů, nashledanou na Točko-Kappu 2021

Koníčkova medovina – výjimečné medové víno
Koníčkova medovina je ryze přírodním nápojem. Vyrábí se kvasnou cestou, bez tzv. „dolihování“. Alkohol, který je obsažený v medovině, vzniká přeměnou – kvašením medového cukru (fruktózy). Takto vyráběná medovina spadá do kategorie medového vína, kdy obsah alkoholu je do 15 %. Medovina se vyrábít ve dvou podobách – jednak půjde o Medovinu přírodní, druhou verzí pak je Medovina chmelová (dochucená chmelem, tzv. macerovaná). Doba kvašení představuje minimálně jeden rok, což z medoviny dělá opravdu výjimečný nápoj. Prozradíme, že část medoviny archivujeme a budeme nabízet až po 5 letech. Pak můžeme tento nápoj označit za „královský“. Medovina je k dispozici v lahvi 0,5 l a tzv. plaskačce – 0,2 l. Koupit si ji můžete v Koníčkově dvoře – na rampě pivovaru, v potravinách a samozřejmě v pivnici Ve dvoře. Podávat se může za studena, jako likér nebo jako horký nápoj, takže se vám nabízí alternativa k tradičnímu svařáku.

Štamgasti rozhodli: Mezi nejlepší pivovary roku 2018 patří Pivovar Koníček

  

Mojmír Velký, sládek a majitel našeho pivovaru ve čtvrtek 8. listopadu 2018 přebral v sále pivovaru Garage Rock and Roller club v Ostravě pamětní diplom za 3. místo v prestižní anketě Pivovar roku s výstavem nad 10 tisíc hektolitrů. O radost se podělil se svými kolegy z pivovaru. Ceny Sdružení přátel piva – Pivo roku 2018. Letošní ceny byly uděleny (za přítomnosti médií a zástupců pivovarské branže) již po dvacáté osmé a od roku 2002 se vyhlašují vždy v jiném městě, kraji a na půdě jiného pivovaru. V Moravskoslezském kraji je to vůbec poprvé. Pivovar roku 2018 – konečné pořadí: 1.Rodinný pivovar Bernard, 2.Pivovar Rohozec a 3.Pivovar Koníček Vojkovice. Více informací o soutěži, pravidlech a celkových výsledcích i v dalších kategoriích, můžete najít zde: pratelepiva.cz/…/vysledky-cen-spp-pro-rok-2018/

 

 

Reprezentace Pivovaru Koníček na LH24

Dne 27. 1. 2019 velký úspěch slavili Jan Žídek a Marek Balcár, kteří běželi za pivovar Koníček extrémní zimní závod LH24. Se svým výkonem 14-ti výstupů se umístili na 2. místě. Pogratulovat jim jel i osobně majitel a sládek pivovaru Mojmír Velký. GRATULUJEME a přejeme další skvělé úspěchy v těchto závodech.

 

Výčepní plyny na pivo, limo i víno za výhodnou cenu

Všem hospodským nebo i domácím pivařům nabízíme výčepní plyny za výhodné ceny. K vyzvednutí jsou na rampě pivovaru v Koníčkovém dvoře. Objednat si můžete telefonicky na +420 604 483 044. Nabídka: CO2 – 600,- Kč/20 litrů (záloha na tl. láhev 3 000,- Kč). Speciál (směs 20 % CO2 a 80 % N2) 484,- Kč/20 litrů (záloha na tl. láhev 3 500,- Kč). Univerzál (čistý N2) – 485,- Kč/20 litrů (záloha na tl. láhev 3 500,- Kč).

HATATITLA - naše pivo stylu IPA - zůstává ve stáji natrvalo

Tak dlouho lidem chutnala naše IPA – Hatatitla 14,5 %, tak dlouho jsme slýchávali jak je chutná, až se z tohoto speciálu Pivního menu stala součást stálé nabídky našeho pivovaru. Po desítce Poník, Ryzáku 11 % (filtrované a nefiltrované podobě), černému Vraníku 12 % a polotmavému Grošáku 14 % se tak natrvalo usadil v naší stáji zástupce moderního stylu, který dobývá srdce i konzervativních českých pivařů.¨Naše IPA docválala do pivovaru na podzim roku 2014 a již na jaře následujícího roku zabodoval ve velké konkurenci dalších minipivovarů, když obsadil v Jarní ceně českých sládků ve Zvíkově 2. místo v kategorii IPA. Hatatitla (14,5 %, alk. 5,5 %) je pivo typu India Pale Ale (IPA) měděné barvy, chmelené nejen na varně, ale i za studena v ležáckém tanku, kde pivo zraje 45 dnů. K tomu se používá silně aromatický chmel, dříve dovážený pouze a jen z USA, ale dnes již rozšířený i v českých chmelnicích (odrůda Kazbek). Charakteristická je vyšší hořkost piva, kterou doprovází citrusové aromá. Pivo je svrchně kvašené a díky tomu dochází k jeho specifické chuti. Pivo bude k dispozici v sudech 15, 30 a 50l v PET lahvích 1,5 l, skle 0,75 l a 0,5 l.  ak známo, Indie byla po dlouhou dobu pod koloniální nadvládou Britů. Především vojákům, ale i britské správě však chybělo dobré pivo, na nějž byli zvyklí. Pokusy o export klasického Pale Ale však selhávaly. Pivo bylo poznamenáno dlouho cestou a kymácením na lodích, a tak do indických přístavů doráželo kyselé. Když už to po neúspěších vypadalo, že dají Britové v Indii přednost na cesty dobře vybavenému rumu, zaznamenal úspěch sládek z pivovaru Bow Brewery George Hodgson, který ve 20. letech 19. století využil konzervační účinky chmele, a dal tak vzniknout stylu India Pale Ale – IPA.

Slavnostní zařazení Hatatitly do stabilního sortimentu Pivovaru Koníček proběhlo koncem listopadu v pivnici Ve dvoře, za účasti členů pivovarské chasy a jednotlivých „divizí“ Koníčkova dvora – viz foto. Jejich originální Koňotrička jsou k prodeji v prodejně Koňotéka.

Výhodná nabídka chlazení a sanitace

Koupili jste si sud piva od Koníčka? V pivovarské prodejně Koňotéka si k tomu můžete objednat chlazení (Pygma) s kompresorem nebo „párty‘ pípu“. Půjčovné činí 300,- Kč, vratná záloha pak 5 000,- Kč, resp. v případě „párty pípy 50,- Kč a vratná záloha 2 000,- Kč. Pokud byste však nechtěli riskovat, že zařízení budou rozebrána, doporučujeme si prostě a jednoduše chlazení koupit. A máte vystaráno. Chlazení je kompletně zkompletováno a stačí pouze zapojit do zásuvky. Spolu s chlazením pak využijte možnosti si za výhodnou cenu koupit buď sanitační adaptér nebo kompletní sanitační sadu pro vyčištění pivních vedení před a po naražení sudu.

Originální dárek – vlastní pivo z Minipivovárku Koňovárek!

Udělejte radost třeba vašemu taťkovi. Stejně jako Robert Cep, proděkan fakulty strojní VŠB-TU Ostrava, který si nechal (u příležitosti krásného životního jubilea svého otce Františka) v Minipivovárku Koňovárek uvařit pivo podle svého gusta. Pivo můžeme stočit do PET (1,5 litru) nebo do skleněných lahví – viz obrázek. I originální etiketu vyrobíme. Minipivovárek Koňovárek se nachází v areálu Koníčkova dvora a bližší informace o možnosti si uvařit vlastní pivo najdete zde: http://www.konickuv-dvur.cz/minipivovarek-konovarek