Pivovar

koně Pivo, které Vás rozřehtá Hostinec Rozcestník

Koníčkův den číslo 12 - Festival výborných piv, zábava, výborná hudba, pivní soutěže, ...

Vše vypuklo v sobotu 2. června od 13 hodin – Začátek obstarali harmonikář a houslista s pivně-sprostonárodními písněmi – Pak vzduch skvěle pročistil „tam ten nahoře“, protože krátce sprchlo – Poté nastalo slavnostní naražení dřevěného sudu „postaru“, čili s historickým výčepním zařízením – Naštěstí „jel kolem“ odborník a sládek pivovaru a dva zástupci pivovarské chasy… – Počasí bylo prostě skvělé, pivní – Milovníku piva přišla spousta – Na čepu 15 druhů piv jen od Koníčka!!! Ležáky, piva typu IPA, Pale-ALE, chilli pivo, nebo unikátní pivo Hucul – single hop (3 x chmelené pivo jedním druhem chmele a pivo 3 x rmutované…) – Představení nového Minipivovárku Koňovárku ve Vojkovicích s možností uvaření si svého vlastního originálního piva – Takže tady máme dva pivovary ve vesnici s necelými 600 obyvateli – Bohatý program pro děti – Divadlo, jízdy na koních, soutěže („čára“, pojídání párků na rychlost) – Voltíž alias Akrobaté na koních z Havířova – K tanci a poslechu hrála country skupina Karavana a pak popová a někdy i trochu punková kapela http://www.robinandson.cz/ s písničkou o pivovaru Koníček. Frontman Robin Sobek je místní rodák – z Dobratic – K vidění byly soutěže pro dospělé (hod sudem do dálky, držení sudu o natažené paži, pití piva na rychlost, pojídání párků (z „dílny“ nedávno otevřeného řeznictví a uzenářství Koníček) a pití piva na rychlost….
Jsme rádi, že jste přišli, mnoho druhů piva vyzkoušeli a snad dobře se pobavili… Děkujeme všem pivařkám a pivařům a těšíme se příště. 🙂

   

   

Registrace na Točko Kapp zahájena!

Další ročník sportovně-pivně-recesistické soutěže Točko Kapp se bude konat 15. 9. 2018. Tříčlenné týmy vozí na točkách, tačkách, karách 50 litrový sud piva od Pivovaru Koníček na Kohutku a zpět. V průběhu trasy musí navštívit několik občerstvovacích stanic s 10% pivem Točák. Startovné pro celý tříčlenný tým je 600 korun. Podrobná pravidla najdete ZDE. Speciální cenou se pak hodnotí i komické oblečení. Vypsány jsou kategorie ženských a mužských týmů. Absolutní vítěz získá sud 50l dle vlastního výběru a poukaz na jednodenní pobyt s polopenzí pro 3 osoby s neomezenou konzumací piva v Hostinci U Koníčka. Závazné registrace na marketing@pivovarkonicek.cz

„EXPERIMENTÁLNÍ“ MINIPIVOVAR UŽ VAŘÍOd května 2018 funguje v areálu Koníčkova dvora (centrální sklad piva z Pivovaru Koníček) zcela nový minipivovar nazvaný KOŇOVÁREK, kde si budete moci uvařit (na původní technologii Pivovaru Koníček) za asistence sládka či podsládků cca 300 litrů moku podle vlastního uvážení. Budete chtít pivo zelené, červené či černé? Nefiltrované, ležáka nebo silný speciál? Pivo si můžete pojmenovat podle vlastního uvážení, vyrobíme vám originální etiketu a vy se pak rozhodnete, zda se bude pivo stáčet do sudů, do PET či lahví. Pivo si můžete uvařit pouze pro vlastní potřebu a vypít třeba se sousedy nebo darovat jako originální dárek například svým zákazníkům. Oficiální představení Minipivovárku Koňovárek proběhlo v rámci 12. ročníku Koníčkova dne, který se konal 2. června v areálu před pivovarem a v prostorách Hostince a pensionu U Koníčka. Více informací o možnosti si uvařit své originální pivo získáte zde u sládka pivovaru Mojmíra Velkého na čísle: +420 776 498 150 nebo na emailu:  konovarek @konickuv-dvur.cz

Na léto naše 'letní speciály'

Využijte naší nabídky na letní pivní speciály. Jde o ideální volbu pro horké letní dny. Tato „lehčí“ piva vybízejí po napití k dalšímu napití.  

BĚLOUŠ (12 %, alk. 4,7 %) – Pivo typu German Hefeweizen je určené pro milovníky přímé pšenice, kteří se obejdou bez doplňkových ingrediencí. Cokoliv Bělouš obsahuje, je použito ve vzácné vyrovnanosti a promítá se i do chuti a vůně. Zpočátku jemný, nejspíše nezbytný banánový buket, následuje však tvrdý nástup poctivého pšeničného zrna.

PONÍK (10 %, alk. 3,8 %) – Světlé výčepní pivo (filtrované, ale bez pasterizace). Ideální na zahnání žízně bez vedlejších ranních následků. Pivo překvapí plností, velkou pitelností a střední hořkostí, která vás bude nabádat k dalšímu napití.

RYZLER (7 %, alk. 2,5 %) – Jde o lehký pivní nápoj s příchutí pomeranče. Pivo je oblíbené především u turistů. O kvalitě tohoto nápoje svědčí i několik ocenění na soutěžích.
Například v letech 2014 a 2015 na Pivní pečeti Tábor získal Ryzler vždy stříbrnou medaili v kategorii Ochucené pivo.

Bělouš (12 %, alk. 4,7 %) - pivo typu German Hefeweizen

Aktuálně nabízíme v KEG i PET pivo Bělouš (12 %, alk. 4,7 %), což je lahodný mok typu German Hefeweizen. Pivo je vhodné pro milovníky přímé pšenice, kteří se obejdou bez doplňkových ingrediencí. Cokoliv Bělouš obsahuje, je použito ve vzácné vyrovnanosti a promítá se i do chuti a vůně. Zpočátku jemný, nejspíše nezbytný banánový buket, následuje však tvrdý nástup poctivého pšeničného zrna.

 

Pivní kosmetika a suvenýry - originální dárky, které neurazí

Jak v prodejně Koňotéka, tak nyní i v pivnici a cukrárně Ve dvoře si můžete koupit například Originální pivní kosmetiku s blahodárnými účinky na omlazování pleti či růst vlasů, sklenice s logem pivovaru, které budou mít již za pár let cenu zlata, kšiltovky s unikátní odolnosti proti dešti a UV záření, nebo dárkové balíčky pro jakýkoliv svátek či příležitost…


Hucul - novinka s úspěchem

Hucul (13 %, alk. 5,3 %) – Jde o pivo typu „single hopp“. Jde o speciál spodně kvašený chmelený na třikrát jednou odrůdou chmele, konkrétně Kazbek. Pivo se vyznačuje velkou plností, a to díky unikátnímu způsobu rmutování na tři rmuty, což dává pivu výrazných charakter svátečního speciálu. Výrazná hořkost a aromatická převaha chmele dodá tu správnou chuť a vůni.

28.3.2018
Aktuálně na čepu – BĚLOUŠ (German Hefeweizen)

Bělouš (12 %, alk. 4,7 %) – Vhodný pro milovníky přímé pšenice

Pivní menu