Pivovar

koně Pivo, které Vás rozřehtá Hostinec Rozcestník

Točko Kapp se vydařil, rekord překonán, legrace, unikátní alegorické točky ...

V sobotu 15. září 2018 bylo v areálu před Pivovarem Koníček a hostincem U Koníčka pořádně veselo. Sešli se zde totiž vyznavači sportu, legrace a piva. Spojením tří uvedených zálib vznikl sportovně-recesisticko-pivní závod Točko Kapp, který nemá v republice obdoby. Tříčlenné týmy musí překonat trasu z pivovaru, na Kohutku a zpět, přičemž s sebou si vezou na točkách, kolečkách či kárách 50 litrový sud piva. Holky pak sud 30litrový. Celkem jde o cca 11 kilometrů s převýšením v jednom směru cca 180 metrů. Aby toho nebylo málo, musí svůj pitný režim dodržovat, a to v podobě 18půllitrových 10% piv Poník. Hrálo se sice o hodně (hlavní cenou byl 50litrový sud piva a neomezená konzumace pro tři osoby v hostinci U Koníčka), přesto však některé týmy pojaly soutěž hlavně jako zábavu a zajímavě ozdobily sebe nebo své točky. O cenu poroty za nejoriginálnější převlek tak soutěžil hlavně tým, který vypadal jako invazní vojsko Sovětské armády. Na paty mu šlapali borci z hospody Šibenice z Havířova. Jejich alegorický vůz tažený koněm dokonce pouštěl oheň a jiskry. V průběhu závodu se návštěvníci mohli účastnit soutěže v tom, jak pečlivě čtou naše pivní noviny Koniny. Doprovodnou soutěží pak byl Točkosprint, v rámci které museli soutěžící překonat trasu cca 100 metrů v příkopě. Přitom vezli na točkách neukotvený, a tudíž nestabilní, sud piva. V průběhu závodu se fanoušci jednotlivých týmů občerstvovali produkty z Koníčkova řeznictví a uzenářství. Po skončení a vyhodnocení nejlepších přišla na řadu tombola a samozřejmě hlavní cena – zbrusu nové točky (káry) od jednoho ze sponzorů soutěže Železářství a potraviny Jan Židek.

NOVÁ PRODEJNA PET V TŘINCI!

V polovině října 2018 se novým prodejním místem PETek z Pivovaru Koníček stala prodejna Pochutej si! DELIKATESY v Třinci (bývalý OD Styl). Petky jsou uloženy v pivní lednici. Otevřeno je po až pá od 9 do18, v so od 8 do 12. Potom je samozřejmě možnost si pivko zakoupit i v pochutnejsi bistro – to má otevřeno do 22 hodiny. Takže jde o takovou „Pivní pohotovost“. Věříme, že se toto místo stane kultovním místem prodeje PET a pověstnou Mekkou milovníků našeho piva. Více informací o prodejně najdete zde: www.pochutnejsi.cz

3. místo v soutěži Pivovar roku pro Pivovar Koníček

 

Mojmír Velký, sládek a majitel našeho pivovaru ve čtvrtek 8. listopadu 2018 přebral v sále pivovaru Garage Rock and Roller club v Ostravě pamětní diplom za 3. místo v prestižní anketě Pivovar roku s výstavem nad 10 tisíc hektolitrů. O radost se podělil se svými kolegy z pivovaru. Ceny Sdružení přátel piva – Pivo roku 2018. Letošní ceny byly uděleny (za přítomnosti médií a zástupců pivovarské branže) již po dvacáté osmé a od roku 2002 se vyhlašují vždy v jiném městě, kraji a na půdě jiného pivovaru. V Moravskoslezském kraji je to vůbec poprvé. Pivovar roku 2018 – konečné pořadí: 1.Rodinný pivovar Bernard, 2.Pivovar Rohozec a 3.Pivovar Koníček Vojkovice. Více informací o soutěži, pravidlech a celkových výsledcích i v dalších kategoriích, můžete najít zde: http://www.pratelepiva.cz/…/…/vysledky-cen-spp-pro-rok-2018/

Hektor (19,18 %, alk. 8,2 %) – speciál k výročí

Jde o pivo, které vás alespoň na krátký čas vrátí do historie … Tento extra speciál je uvařen na výročí založení samostatné Československé republiky v roce 1918. Pivo je zlatavé až rubínové barvy s opravdu s velkou plností a sladovostí. Je nachmeleno chmely Sládek a Žatecký poloraný červeňák. Při pití opatrně na množství alkoholu, které je cca 9,18 %. Pivo je mnoha oblastech výjimečné, přesně pro výjimečnou událost a chvíli, což je právě výročí 100. let od založení Československé republiky. Vychutnávejte si doušky piva a zavzpomínejte na to, jak se tehdy asi pivo vařilo a pilo, jakou mělo chuť, jak tvrdě pracovali nejen dospělí, ale i děti, jak složitá, ale i krásná doba to byla. Doba bez počítačů, mobilů, automobilů, nebo podumejte jak třeba pivo rozváželi pivovarští koně? A proč právě Hektor? Určitě víte, že se takto jmenoval osobní kůň prvního prezidenta T. G. Masaryka. Ten na něm trávil cca dvě hodiny denně a byl součástí slavnostních ceremonií a vojenských přehlídek. Hektor – to je „prezidentský kůň“ a současně i novinka našeho Pivního menu. Pivo bude na čepu cca od 25. 10. a koupit si jej budete moci i v PET o objemu 1 litr.

Výčepní plyny na pivo, limo i víno za výhodnou cenu

Všem hospodským nebo i domácím pivařům nabízíme výčepní plyny za výhodné ceny. K vyzvednutí jsou na rampě pivovaru v Koníčkovém dvoře. Objednat si můžete telefonicky na +420 604 483 044. Nabídka: CO2 – 600,- Kč/20 litrů (záloha na tl. láhev 3 000,- Kč). Speciál (směs 20 % CO2 a 80 % N2) 484,- Kč/20 litrů (záloha na tl. láhev 3 500,- Kč). Univerzál (čistý N2) – 485,- Kč/20 litrů (záloha na tl. láhev 3 500,- Kč).

Koňosoudek – správný dárek

Na rampě pivovaru v Koníčkovém dvoře je možné si koupit pětilitrový Koňosoudek na takové to domácí řehtání. Soudek je vhodný i jako netradiční dárek pro osobu vámi blízkou, pro své obchodní partnery a podobně. Stáčíme Ryzák 11 % – 329,- Kč (včetně nevratný soudek 120,- Kč), Grošák 14 % – 349,- Kč a nově i Limo (Pomeranč) – 245,- Kč. Soudky (5l) lze po předchozí dohodě opětovně naplnit! Do Koňosoudku můžeme stočit i další druh piva, ale pouze v předem dohodnutém množství – minimálně pak 15 litrů. Kontaktujte prodejnu Koňotéka: +420 604 483 044.

Sirupy do sifónu či vody

V průběhu června začala v areálu Koníčkova dvora výroba našich vlastních sirupů. Balení je 0,7 nebo 5 litrů a udělat si můžete osvěžující nápoj v chuti lesní jahody, pomeranče, lesní směsi, coly nebo maliny. V prodejně Koňotéka (na rampě) si můžete tyto sirupy koupit, v hospodě a cukrárně Ve Dvoře si pak můžete objednat osvěžující nápoj s vybranou příchutí u naší sympatické obsluhy.

Kdo chce v cíli brzo býti, musí Koníčkovy limonády píti

Pivovar Koníček hasí žízeň nejen milovníkům piva, ale i cyklistům či náctiletým – a to svými výbornými limčami, které se vyrábějí přímo v pivovaru. Čtyři druhy těchto nápojů jsme aktuálně zařadili do sortimentu naší pivnice a cukrárny Ve dvoře. Limonády jsou k dispozici v PET 1,5 l. KOŇAKOLA – kolová limonáda s příchutí Kolalokové limonády, kterou doporučuje Limonádový JoePOMERANČOLA – osvěžující pomerančová limonáda chuti tropického ovoce. MALINOLA – klasická malinovka s vůní a chuti čerstvých malin HOPSINKA – borůvková limča vám dodá energii šmoulích skřítků.

.

 

 

 

Naše výhodná nabídka chlazení a sanitace

Koupili jste si sud piva od Koníčka? V pivovarské prodejně Koňotéka si k tomu můžete objednat chlazení (Pygma) s kompresorem nebo „párty‘ pípu“. Půjčovné činí 300,- Kč, vratná záloha pak 5 000,- Kč, resp. v případě „párty pípy 50,- Kč a vratná záloha 2 000,- Kč. Pokud byste však nechtěli riskovat, že zařízení budou rozebrána, doporučujeme si prostě a jednoduše chlazení koupit. A máte vystaráno. Chlazení je kompletně zkompletováno a stačí pouze zapojit do zásuvky. Spolu s chlazením pak využijte možnosti si za výhodnou cenu koupit buď sanitační adaptér nebo kompletní sanitační sadu pro vyčištění pivních vedení před a po naražení sudu.

Pivní kosmetika a suvenýry - originální dárky, které neurazí

Jak v prodejně Koňotéka, tak nyní i v pivnici a cukrárně Ve dvoře si můžete koupit například Originální pivní kosmetiku s blahodárnými účinky na omlazování pleti či růst vlasů, sklenice s logem pivovaru, které budou mít již za pár let cenu zlata, kšiltovky s unikátní odolnosti proti dešti a UV záření, nebo dárkové balíčky pro jakýkoliv svátek či příležitost…


Chystá se Vánoční Hucul

Jednou z novinek letošního roku je Hucul (13 %, alk. 5,3 %). Hned při svém prvním uvedení si našel cestu k chuťovým buňkám mnoha pivařů.  Jde o pivo typu „single hop“, čili speciál spodně kvašený a chmelený na třikrát jednou odrůdou chmele, konkrétně Kazbek. Pivo se vyznačuje velkou plností, a to díky unikátnímu způsobu rmutování na tři rmuty, což dává pivu výrazných charakter svátečního speciálu. Výrazná hořkost a aromatická převaha chmele dodá tu správnou chuť a vůni. Před největšími křesťanskými svátky se tak můžete těšit na Vánoční Hucul.

28.3.2018
Aktuálně na čepu – Pony-Pejl (13 %, alk. 5,4 %)

Pony-Pejl –  styl ALE, svrchně kvašené pivo

Pivní menu