Pivovar

koně Pivo, které Vás rozřehtá Hostinec Rozcestník

Růžový speciál VALACH-týn překvapí chutí

Kdo by před pár lety řekl, že budeme pít pivo z plastových lahví? Kdo by si pomyslel, že nám do sklenice hospodský načepuje růžové pivo s narůžovělou pěnou? Asi šílenec, nebo slušněji řečeno snílek. Ale skutečnost je taková, že pivovary stále větší část produkce prodávají právě v PET. A růžové pivo… S ním přišel na trh i Pivovar Koníček a distribuuje jej v době svátku sv. Valentýna. Speciál příznačného jména Valach-týn (14 %, alk. 6,0 %) je určen nejen pro zamilované. Pro výrobu piva se používá speciální potravinářské (přírodní) barvivo vyrobené z řepy. Nápoj, kde i pěna má narůžovělou barvu, na pohled působí „ovocně“, ale má výborný říz a skvělou hořkou chuť. neváhejte a vyzkoušejte.VYPROŠŤOVACÍ NÁPOJ – KONÍČKŮV NAKOPÁVÁK

Známá kapela Alkehol zpívá: “Někdy to člověk přežene a v hospodě se vožere to pak děsně vyvádí když vopice na zádech dovádí.” Utlumit tyto negativní a doprovodné účinky nadměrného požívání piva či lihovin může KONÍČKŮV NAKOPÁVÁK. Jde o speciální nealkoholický (bylinný) nápoj, který pro Pivovar Koníček vyrábí firma Erebos. Ta pro výrobu tohoto nápoje louhuje tradičním způsobem nejen byliny ale i chmel. K dispozici je v prodejně Koňotéka v Koníčkovém dvoře.

Uvařte si svou várku v Koňovárku

Již brzy začne v Koníčkovém dvore fungovat zcela nový minipivovar nazvaný KOŇOVÁREK, kde si budete moci uvařit (na původní technologii Pivovaru Koníček) za asistence sládka či podsládků 250 litrů moku podle vlastního uvážení. Budete chtít pivo zelené, červené či černé? Nefiltrované, ležáka nebo silný speciál? To vše bude na vás. Pivo si můžete pojmenovat podle vlastního uvážení, vyrobíme vám originální etiketu a vy se pak rozhodnete, zda se bude pivo stáčet do sudů, do PET či lahví. Pivo si můžete uvařit pouze pro vlastní potřebu a vypít třeba se sousedy nebo darovat jako originální dárek například svým zákazníkům. Více informací získáte u sládka pivovaru Mojmíra Velkého na čísle: 776 498 150 nebo na emailu: vyroba@pivovarkonicek.cz

PRODEJ CHMELE, SLADU, KVASNIC…

Drobným odběratelům nebo minipivovarům nabízíme za výhodné ceny slad a další suroviny. K dispozici je český, karamelový, mnichovský, barevný, vídeňský či pšeničný slad. Chmel je v typu Sládek nebo Žatecký poloraný červeňák. Nabízíme i kvasnice. Ceník piva a surovin je uveden na odkaze:

http://www.konickuv-dvur.cz/konoteka/pivni-sortiment

Slad je kvalitnější, i pivo bude

Počátkem prosince roku 2017 jsme v Pivovaru Koníček změnili systém nakládání se sladem. Díky novým technologiím jsme výrazně zkrátili vykládku z kamionu. Došlo k eliminaci hluku a výrazně se snížila prašnost a ztráty sladu do ovzduší. Díky přechodu na jiný způsob dopravy ze sila do varny jsme zvýšili kvalitu sladu, který se při dosavadním způsobu “poškozoval”, což způsobovalo potíže v rámci vaření piva. V rámci této investice jsme taktéž modernizovali systém monitoringu, resp. vážení a dávkování.

HUCUL - pivo jednoho chmele

Hucul (13 %, alk. 5,3 %) – Jde o pivo typu „single hop“. Jde o speciál spodně kvašený chmelený na třikrát jednou odrůdou chmele, konkrétně Kazbek. Pivo se vyznačuje velkou plností, a to díky unikátnímu způsobu rmutování na tři rmuty, což dává pivu výrazných charakter svátečního speciálu. Výrazná hořkost a aromatická převaha chmele dodá tu správnou chuť a vůni. Tato naše novinka v Pivním menu by se na trhu měla objevit v polovině března 2018.  

Podkovář - opravdu hořké pivo

Podkovář (15 %, alk. 6,5 %) – Světlý speciál je jedním z favoritů mnoha našich pivařů. Jde o pivo až zlatavé barvy, spodně kvašené. Pivo je chmeleno 3x, a to českými odrůdami Sládek, Žatecký červeňák a odrůdou Kazbek (ta se přidává do ležáckého tanku za studena). Chmel dává tomuto pivu specifické aroma a opravdu extra hořkou chuť. Tento náš speciál bude na čepu počátkem března 2018. K dispozici bude jak v KEG (15, 30 a 50 litrů), tak i v PET.


Podpořili jsme turnaj v hokeji

Turnaj v “retro” stolním hokeji ovládli naši pivní hosté z Třince. Soudek piva Ryzák si odnesl Mistr ČR ve Stiga hokeji – Lukáš Turoň, který byl nejlepší z téměř dvacítky účastníků. Akci, která se premiérově konala v prostorách pivnice Ve dvoře (Koníčkův dvůr) v pátek 19. ledna 2018, podpořil Pivovar Koníček. V průběhu všech zápasů všichni dospělí účastníci doplňovali potřebné tekutiny energetickými a chutnými “lektvary” s našeho pivovaru. O vyhecované, ale férové, hokejové řeže a srandu tak bylo postaráno. Gratulujeme vítězům!

 

14.2.2018
Aktuálně na čepu – VALACH-týn 14 %

Růžový speciál (nejen) pro zamilované pivaře

Pivní menu